Question

A company manufactures and sells a product for $120 per unit. The company's fixed costs are $68,760, and its variable costs are $90 per unit. The company's break-even point in units is:
A. 2,292.
B. 573.
C. 764.
D. 327.
E. 840.

Answer

This answer is hidden. It contains 55 characters.